Vytlačené zo stránky www.mmsoft.sk


Euro Kalkulačka

Správy 22.07.2008

Od včera je na www stránke možné stiahnuť bezplatne kalkulačku, ktorá pomôže pri prepočte medzi sumou v SKK a EUR. Tento článok prináša krátky návod na jej používanie.

Výber smeru prepočtu

Smer prepočtu je po zapnutí programu automaticky nastavený na prevod z SKK na EUR. V prípade ak potrebujete tento smer zmeniť na prepočet z EUR na SKK stačí kliknúť myškou do príslušného editovacieho políčka. V tomto prípade do políčka vedľa textu "EUR". Smer prepočtu je indikovaný aj červeným orámovaním editovacieho políčka s názvom SKK (pre prepočet z SKK na EUR), alebo EUR opačný smer výpočtu (podobne ako je zobrazené na obrázku nižšie).

euro kalkulacka

Zadávaná suma sa v obidvoch prípadoch prepočítava automaticky, už počas zadávania čísla (podľa aktuálne zapísanej hodnoty). Nie je preto potrebné zadané číslo dodatočne potvrdiť. Ako desatinnú čiarku je možné použiť znak "." alebo ",". V prípade chybne zadaného čísla (napríklad dve čiarky) je druhá suma zobrazená ako nulová. Pri zápise hodnoty na prepočet je možné použiť vpravo umiestnené tlačidlá s číslami a myšku, (podobne ako na kalkulačke) alebo hodnotu zadať priamo pomocou klávesnice počítača. V oboch prípadoch je ale potrebné vykonať výber smeru prepočtu.

Stiahnuť bezplatne Euro Kalkulačku si môžete tu.


(c) mMSoft, Ing. Michal Mikuláš, Všetky práva vyhradené.
Tento materiál je možné tlačiť len pre svoju vlastnú súkromnú potrebu bez toho, aby ste ich ďalej distribuovali.

Vytlačené zo stránky www.mmsoft.sk

NAJ.sk