Vytlačené zo stránky www.mmsoft.sk


Prehľadávanie údajov

SVB Správca 22.01.2008

Potrebovali ste už niekedy nájsť v zozname bytov konkrétneho vlastníka? Ak máte v databáze veľký počet bytov, bolo by zdĺhavé prechádzať postupne po záznamoch. Aké sú možnosti prehľadávania údajov v programe SVB Správca si popíšeme v tomto článku.

V prípade ak potrebujeme niečo vyhľadať v databáze vlastníkov je možné použiť funkciu prehľadávania. Dialógové okno môžeme otvoriť cez menu programu výberom možnosti "Úpravy->Hľadať", alebo použitím klávesovej skratky Ctrl+F.

Po zapísaní hľadaného výrazu (meno, názov miestnosti, ID číslo a pod.) je možné upresniť typ údajov kde sa má zapísaný výraz prehľadávať. Táto voľba je výhodná pre dosiahnutie relevantnejších výsledkov a rýchlejšie vyhľadanie požadovaného výrazu. V prípade ak ponecháme zaškrtnutú možnosť "Prehľadať všetko", bude sa prechádzať postupne celá databáza a postupne označovať príslušný záznam (meno vlastníka) kde sa nájde hľadaný výraz. V prípade nastavenia filtra sa preto v prípade viacnásobného výrazu skôr dopracujeme k výsledku, ako keď sa prehľadávajú všetky údaje.

hladat

Ako posledné je možné ešte nastaviť čo sa má po vyhľadaný zadaného výrazu vykonať. Štandardne je prednastavená možnosť zobrazenia dialógového okna v ktorom sa výraz nachádza. Ako voliteľná je možnosť len označenia vlastníka v databáze pri ktorom sa hľadaný výraz nachádza.


(c) mMSoft, Ing. Michal Mikuláš, Všetky práva vyhradené.
Tento materiál je možné tlačiť len pre svoju vlastnú súkromnú potrebu bez toho, aby ste ich ďalej distribuovali.

Vytlačené zo stránky www.mmsoft.sk

NAJ.sk