Vytlačené zo stránky www.mmsoft.sk


Priebežná položka

SVB Správca 2008 (seriál) 24.03.2009

Pre úplnosť práce s formulárom pre príjem, alebo výdaj na účte, alebo v pokladni, si dnes v krátkosti popíšeme návod zapisovania príjmu alebo výdavku na priebežnú položku.

Príjem alebo výdavok na priebežnú položku zapíšete cez menu v hornej časti okna peňažného denníka. Potrebné je vybrať položku "Účet" alebo "Pokladňa" a výberom možnosti príjem alebo výdavok.

Pri zapísaní sumy vkladu na priebežnú položku, alebo aj výberu z priebežnej položky, je potrebné vyplniť tieto údaje:

  • správne nastaviť dátum a prípadne aj čas
  • číslo dokladu
  • sumu
  • popis operácie
  • zrušiť zaškrtnutie políčka "platba podľa predpisu", ak je zaškrtnuté a vybrať z rozbaľovacieho menu "Zaúčtovať do" možnosť "Výdavok na priebežnú položku" (prípadne "Príjem z priebežnej položky")
Text popisu "Výdavok na priebežnú položku" alebo "Príjem z priebežnej položky" sa mení, podľa toho či ste vybrali príjem, alebo vklad na účet ( prípadne do pokladne).

pokladna vydavok

Podobne ako to je aj v prípade zapísania pohybu na účte (v pokladni), po vyplnení všetkých požadovaných údajov sa odblokuje tlačidlo "Vložiť" pre zapísanie údajov do databázy.

Pri zapisovaní príjmu z priebežnej položky sa automaticky vplní dostupná suma (z vkladov na priebežnú položku), ktorú je možnú ručne prepísať a použiť takto vlastnú hodnotu.


(c) mMSoft, Ing. Michal Mikuláš, Všetky práva vyhradené.
Tento materiál je možné tlačiť len pre svoju vlastnú súkromnú potrebu bez toho, aby ste ich ďalej distribuovali.

Vytlačené zo stránky www.mmsoft.sk

NAJ.sk